RAYMAN spol. s r. o.
Ocelárenská 1781
272 01 Kladno
tel: +420 312 685 978
info@rayman.cz

IČ: 47549122
DIČ: CZ 47549122
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 21117.

Linkedin

Efficient pneumatic conveying of cement kiln dust and raw mill dust in Russia
Článek "Efficient pneumatic conveying of cement kiln dust and raw mill dust in Russia" byl publikován v magazínu Global Cement Magazine.

Pneumatic conveying of cement from a purge silo
Článek "Pneumatic conveying of cement from a purge silo" byl publikován v magazínu Global Cement Magazine.

FEEDING WITH THE FLOW
V článku je popsán nový typ podavače pneumatické dopravy - PRŮTOKOVÝ PODAVAČ. Je popsán jeho princip, nároky na dopravní vzduch a spotřebu energie, způsob provozu a příklady použití v pneudopravních systémech.

The Energy Consumption of Different Types of Pneumatic Conveying Feeders
V příspěvku jsou popsány různé druhy podavačů pneumatických doprav (komorový podavač, šnekový podavač, rotační podavač, ejektorový podavač, průtokový podavač) z hlediska jejch funkce jako zpětných uzávěrů dopravního potrubí. Pro každý druh podavače je specifikována energie zmařená při jeho provozu. Různé druhy podavačů jsou porovnány z hlediska energetické spotřeby. V závěru příspěvku je porovnána energetická náročnost dvou typů podavačů použitých při jinak shodné dopravě odsiřovacího vápence.

STŘEDOTLAKÝ SYSTÉM ODSUNU POPÍLKU OD VÝSYPEK TKANINOVÝCH FILTRŮ A ELEKTROODLUČOVAČŮ V TEPLÁRENSKÝCH PROVOZECH
V článku je popsáno technické řešení moderního způsobu odsunu popílku od ESP a filtrů s použitím fluidních dopravníků a průtokového podavače. Jedná se o moderní způsob minimalizující spotřebu energie a výrazně prodlužující životnost zařízení.

Nový systém odvodu odprašků z filtrů a odlučovačů
V časopise VVI č. 4/2011 byl publikován článek Ing. P. Raymana "Nový systém odvodu odprašků z filtrů a odlučovačů". V článku je představen nový pneumatický systém odsunu odprašků z výsypek filtrů a elektrických odlučovačů FLOW-OFF. Popsaný systém odstraňuje většinu nevýhod stávajících způsobů odsunu odprašků. Je energeticky úsporný, velice odolný proti abrazi a je také velice šetrný k životnímu a pracovnímu prostředí.

Snižování energetické náročnosti v pneumatické dopravě
Článek „Snižování energetické náročnosti v pneumatické dopravě“ napsaný Ing. Petrem Raymanem podává rozbor energií potřebných pro pneumatickou dopravu sypkých materiálů v závislosti na druhu dopravy a podavače. Na dvou konkrétních aplikacích ukazuje možnosti výrazného snižování energetické náročnosti zařízení pneumatických doprav.

Dust Removal from Filters
Článek "Dust Removal from Filters" byl publikován v březnu 2011 v časopise BULK SOLIDS HANDLING. Popisuje nový, vysoce ekonomický způsob odsunu odprašků od žlabových výsypek filtrů systémem FLOW-OFF, vyvinutým ve společnosti RAYMAN spol. s r. o. Kladno.

Provzdušňování sypkých materiálů v silech a zásobnících
V článku je proveden podrobný rozbor používaných provzdušňovacích systémů a zařízení a jsou uvedena doporučení pro jejich aplikaci.

SAMOČINNÁ PLNICÍ HUBICE PRO VÝBUŠNÉ MATERIÁLY
Článek byl publikován v anglické verzi v časopise BULK SOLIDS HANDLING v čísle 5/2009. Ve článku je popsána nová plnicí hubice typu SPHFn 300 určená pro expedici výbušných materiálů, konkrétně mletého hnědouhelného prachu. také jsou uvedeny základní informace o zónách výbušných prachů podle předpisů ATEX.13.04.2022
Představujeme nový pojezdný systém hubice „SHIFTER“.

Více informací naleznete ve zpravodaji č. 43 Technické podmínky a 3D model pojezdu naleznete v katalogu hubic.
15.04.2021
Pozvánka na online webinář.
Společnost RAYMAN spol. s r.o. Kladno pořádá VII. ročník oborového odborného semináře na téma
„PNEUMATICKÁ DOPRAVA SYPKÝCH MATERIÁLŮ“
Seminář se bude konat formou online webináře v termínu 12.5.-13.5.2021 od 9:00 hod. a je určen pro odbornou veřejnost přicházející do styku s manipulací se sypkými volně loženými materiály – zejména pro projektanty a specialisty dodavatelských společností, provozní a investiční pracovníky provozovatelů pneudopravních systémů. Pozvánka a registrace.
21.12.2020
Informujeme návštěvníky našich stránek, že jeden ze zakladatelů naší společnosti Ing. Petr Rayman odchází ke konci tohoto roku do důchodu a tedy končí se svou pravidelnou prací pro společnost. Jeho nástupkyní ve funkci jednatele a vedoucí Technické kanceláře Milevsko se stala Ing. Eva Raymanová.
P. Rayman počítá, že v případě potřeby vypomůže svým kolegům jako externí technický konzultant v oblasti pneumatické dopravy. Takto může v budoucnosti zúročit své bohaté zkušenosti v tomto zajímavém oboru.
“Za 28 let jsme vybudovali se svými společníky z nuly uznávanou inženýrskou společnost, která se stala respektovanou značkou na poli pneumatické dopravy jak v České, tak Slovenské republice,” říká p. Rayman. “Vyvinuli jsme téměř všechny druhy systémů a vlastních komponent pneumatických doprav, jako například komorové, průtokové a ejektorové podavače, fluidní dopravníky, řadu plnicích hubic a komponentů dopravních potrubí. Také jsme vyvinuli moderní a ekonomické pneudopravní systémy s fludními dopravníky, jako jsou systémy TOP FLUID, FLUID-COLL, FLOW-OFF nebo FILLCON,“ pokračuje. “Vždy jsem osobně dbal na energetickou úspornost a jednoduchost zařízení dodávaných naší společností, což přináší uživatelům mimo jiné úspory nákladů na provozní energie a údržbu,” dodává.
P. Rayman také vyzdvihuje, že je hrdý na novou rodinnou generaci, která je ochotná a schopná pokračovat v práci jeho i jeho bratra. To v dnešní době vůbec není běžná věc a tím více je třeba to ocenit.
11.09.2020
Do naší rodinné firmy se sídlem v Kladně přijmeme pracovníka na pozici „Servisní technik“.
Nabízíme dobré pracovní zázemí ve stabilní firmě s 25 letou tradicí v oboru pneumatické dopravy, dobrý pracovní kolektiv, pracovní dobu 7,5 hodiny denně, 5 týdnů dovolené, stravenky pro zaměstnance a individuální přístup k potřebám zaměstnance, který nabídne pouze rodinná firma.
Požadujeme:
Manuální zručnost a technické myšlení
Ochotu jezdit na služební cesty a provádět opravy přímo u zákazníka (ČR + SK)
Řidičský průkaz skupiny B
spolehlivost
Svářečský průkaz výhodou.
Náplň práce:
Opravy strojní části zařízení pneumatické dopravy
Mechanické práce na dílně v sídle firmy
Balící práce při expedici nového zařízení
Správa vozového parku firmy
Měsíční plat cca 27000 Kč + 13. a 14. plat.