RAYMAN spol. s r. o.
Ocelárenská 1781
272 01 Kladno
tel: +420 312 685 978
info@rayman.cz

IČ: 47549122
DIČ: CZ 47549122
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 21117.

Linkedin

13.04.2022
Představujeme nový pojezdný systém hubice „SHIFTER“.

Více informací naleznete ve zpravodaji č. 43 Technické podmínky a 3D model pojezdu naleznete v katalogu hubic.

15.04.2021
Pozvánka na online webinář.
Společnost RAYMAN spol. s r.o. Kladno pořádá VII. ročník oborového odborného semináře na téma
„PNEUMATICKÁ DOPRAVA SYPKÝCH MATERIÁLŮ“
Seminář se bude konat formou online webináře v termínu 12.5.-13.5.2021 od 9:00 hod. a je určen pro odbornou veřejnost přicházející do styku s manipulací se sypkými volně loženými materiály – zejména pro projektanty a specialisty dodavatelských společností, provozní a investiční pracovníky provozovatelů pneudopravních systémů. Pozvánka a registrace.

21.12.2020
Informujeme návštěvníky našich stránek, že jeden ze zakladatelů naší společnosti Ing. Petr Rayman odchází ke konci tohoto roku do důchodu a tedy končí se svou pravidelnou prací pro společnost. Jeho nástupkyní ve funkci jednatele a vedoucí Technické kanceláře Milevsko se stala Ing. Eva Raymanová.
P. Rayman počítá, že v případě potřeby vypomůže svým kolegům jako externí technický konzultant v oblasti pneumatické dopravy. Takto může v budoucnosti zúročit své bohaté zkušenosti v tomto zajímavém oboru.
“Za 28 let jsme vybudovali se svými společníky z nuly uznávanou inženýrskou společnost, která se stala respektovanou značkou na poli pneumatické dopravy jak v České, tak Slovenské republice,” říká p. Rayman. “Vyvinuli jsme téměř všechny druhy systémů a vlastních komponent pneumatických doprav, jako například komorové, průtokové a ejektorové podavače, fluidní dopravníky, řadu plnicích hubic a komponentů dopravních potrubí. Také jsme vyvinuli moderní a ekonomické pneudopravní systémy s fludními dopravníky, jako jsou systémy TOP FLUID, FLUID-COLL, FLOW-OFF nebo FILLCON,“ pokračuje. “Vždy jsem osobně dbal na energetickou úspornost a jednoduchost zařízení dodávaných naší společností, což přináší uživatelům mimo jiné úspory nákladů na provozní energie a údržbu,” dodává.
P. Rayman také vyzdvihuje, že je hrdý na novou rodinnou generaci, která je ochotná a schopná pokračovat v práci jeho i jeho bratra. To v dnešní době vůbec není běžná věc a tím více je třeba to ocenit.

11.09.2020
Do naší rodinné firmy se sídlem v Kladně přijmeme pracovníka na pozici „Servisní technik“.
Nabízíme dobré pracovní zázemí ve stabilní firmě s 25 letou tradicí v oboru pneumatické dopravy, dobrý pracovní kolektiv, pracovní dobu 7,5 hodiny denně, 5 týdnů dovolené, stravenky pro zaměstnance a individuální přístup k potřebám zaměstnance, který nabídne pouze rodinná firma.
Požadujeme:
Manuální zručnost a technické myšlení
Ochotu jezdit na služební cesty a provádět opravy přímo u zákazníka (ČR + SK)
Řidičský průkaz skupiny B
spolehlivost
Svářečský průkaz výhodou.
Náplň práce:
Opravy strojní části zařízení pneumatické dopravy
Mechanické práce na dílně v sídle firmy
Balící práce při expedici nového zařízení
Správa vozového parku firmy
Měsíční plat cca 27000 Kč + 13. a 14. plat.

01.04.2020
Informujeme naše obchodní partnery, že k 31. 3. 2020 došlo k dokončení procesu předávání naší společnosti na nastupující generaci. Od 1. dubna letošního roku budou naší společnost zastupovat tři jednatelé: p. Ing. Martin Rayman, pí. Ing. Iva Hornofová a sl. Ing. Eva Raymanová.

Dále došlo k posílení obchodní činnosti: druhým obchodním manažerem se stal p. Ing. Jan Vejvoda (tel. 389 771 094, e-mail vejvoda@rayman.cz, mobil 733 350 290).


18.02.2019
Společnost RAYMAN spol. s r.o. Kladno pořádá VI. ročník oborového odborného semináře na téma: “Pneumatická doprava sypkých materiálů”. Seminář se bude konat v Milevsku v termínu 20.-21.3.2019 a je určen pro odbornou veřejnost přicházející do styku s manipulací se sypkými volně loženými materiály – zejména pro projektanty a specialisty dodavatelských společností, provozní a investiční pracovníky provozovatelů pneudopravních systémů. Cílem semináře je seznámit účastníky se základy oboru, technickými řešeními jednotlivých aplikací a zkušenostmi získanými při návrhu, realizaci a uvádění pneudopravních zařízení do provozu.

01.06.2018
Slavíme 25 let firmy RAYMAN.

V časopise International Cement Review vyšel článek ing. Petra Raymana "The positives of runnig low".

16.04.2018
Změny ve vedení společnosti RAYMAN spol. s r. o.
Čas nelze zastavit a měří všem stejně. Z tohoto důvodu jsme v naší společnosti přikročili ke generační obměně. Jeden ze zakládajících společníků p. Ing. Tomáš Rayman se rozhodl o ukončení aktivního působení ve společnosti a odchodu do důchodu. Proto se vzdal ke dni 31. 1. 2018 své funkce jednatele a ředitele společnosti. Tu po něm převzal jeho syn, p. Ing. Martin Rayman. S Tomášem Raymanem se budeme nadále setkávat, neboť ve společnosti nadále bude působit jako konzultant a případně vykonávat úkony autorizovaného inženýra.

07.12.2017
Otěruvzdorné ohyby
Do našeho dodavatelského programu jsme zařadili dodávky oblouků dopravních potrubí pro zvýšené antiabrazivní nároky. Oblouky jsou buď ocelové vyvložkované keramickou mozaikou nebo pryžové s keramickou vystélkou. Pokud máte potíže se životností těchto dílů, obraťte se na nás. Více uvedeme v našem Zpravodaji v č. 26 na přelomu roků 2017/2018.

27.09.2017
Na stránky jsme doplnili do katalogu výrobků a do katalogu plnících hubic podklady ve formě 3D modelů ve formátu STEP (mezinárodní standart pro výměnu CAD dat) a zároveň si vybrané 3D modely můžete prohlédnout přímo v prohlížeči pomocí služby Autodesk A360.

12.04.2017
KONZULTACE ZDARMA.
V souladu s programem zlepšování našich služeb a zákaznického servisu poskytujeme od dubna zdarma konzultace vhodnosti použití prvků zařízení pneudoprav. Posuzujeme předpokládané použití uvažovaného kusového dílu naší výroby, a to včetně jeho výstroje pro konkrétní aplikaci a dopravovaný materiál. Jedná se zejména o podavače, uzávěry, rozbočky a sbočky dopravních potrubí, uvolňovací systémy, fluidní dopravníky, expediční zařízení, vzorkovače a podobně. Cílem této akce je výrazně posílit technickou podporu našich zákazníků. Více informací zde.

15.03.2017
Zálohování software pro řídicí systémy
Na základě opakovaných výskytů požadavků na dodávku zálohy systému řízení (software) našich zařízení pro případ nenadálé události (např. výpadek zapříčiněný bleskem), budeme nyní na vyžádání předávat kopii software systému řízení v heslované verzi a tzv. bez komentářů (plně funkční). Software bude předán na CD v zalepené obálce V případě nouze zákazník zavolá na uvedené telefonní čísloa následně mu pracovník naší společnosti sdělí heslo pro přístup k systémovému souboru. Jako alternativu k záloze na CD bude nově možno na přání zajistit přípravu pro internetové připojení přímo v rozvaděči pro vzdálený přístup.

25.01.2017
Rozšíření služeb
V rámci rozšíření a zkvalitnění našich služeb jsme se rozhodli poskytovat objednatelům kusových dodávek zdarma jednohodinovou konzultaci projektu či vhodnosti použití našeho výrobku, a to buď v naší kanceláři nebo formou E-meetingu. Pokud konzultace přesáhne uvedený časový limit, budeme dále účtovat podle našeho platného ceníku. Předpokládáme, že využitím této služby se zdokonalí používání našich výrobků v systémech pneumatických doprav.

01.04.2016
Článek o zařízení pneumatické dopravy v Rusku.
V dubnovém čísle ročníku 2016 časopisu Global Cement je publikován článek p. Ing. Petra Raymana s názvem "Effecient pneumatic conveying of cement kiln dust and raw mill dust in Russia" popisující moderní pneumatický dopravní systém kombinující dopravu fluidní s kontinuální dopravou ve vznosu. Pokud nejste odběrateli časopisu Global Cement, můžete si článek otevřít zde.

11.01.2016
Nová verze našich stránek
Od ledna 2016 jsme spustili novou verzi našich webových stránek. Na první pohled se výrazně nezměnily, návštěvníkům však přinesou jednodušší orientaci a vyhledávání. Zvýšili jsme jejich přehlednost a upravili jsme seznam referencí.

11.01.2016
Seminář o pneumatické dopravě
Ve dnech 9. a 10. 3. 2016 bude naše společnost pořádat již tradiční dvoudenní seminář o pneumatické dopravě. Seminář je zařazen do cyklu CŽV komory ČKAIT a je ohodnocen dvěma body. Je určen zejména projektantům, provozním technikům a investičním technikům, kteří přicházejí do styku se zařízeními pneumatických doprav. Více informací získáte a přihlásit se můžete u pí Dany Raymanové (dana.raymanova@rayman .cz, tel. 382 522 115).

22.10.2015
Rozšíření pracovního kolektivu
Ke dni 1. 10. 2015 posílil naše řady nový pracovník - p. Ing. Martin Rayman. V naší společnosti bude pracovat v jejím sídle na Kladně a je zařazen na pozici "vedoucí realizace zakázek". Kontaktovat ho můžete na na tel. č. 311 249 032 nebo 731 444 647, příp. E-mailem martin.rayman(zavinac)rayman.cz /(zavinac) = @/. Doufáme, že si nový kolega nalezne cestu jak k novým, tak ke stávajícím zákazníkům.

22.10.2015
Seminář o pneumatické dopravě
Ve dnech 9. a 10. 03. 2016 bude naše společnost pořádat v Milevsku další ročník již tradičního dvoudenního semináře "Pneumatická doprava sypkých materiálů". Do programu semináře jsou zařazeny informace o systémech pneumatické dopravy a o novinkách v oboru, a dále o zařízeních přímo navazujících na pneudopravy, jako jsou zdroje a odprášení dopravního vzduchu, elektropneumatické ovládání či řídicí systémy v pneudopravě. Seminář je zařazen do cyklu celoživotního vzdělávání ČKAIT pro 1. pololetí 2016 a je ohodnocen dvěma body. Podrobné informace o programu semináře či přihlášku si můžete vyžádat E-mailem na adrese dana.raymanova@rayman.cz, příp. na tel. 382522115, pí. Dana Raymanová. Těšíme se na setkání s vámi na této vysoce odborné akci.

09.02.2015
Dne 12. 3. 2015 bude naše společnost pořádat v Kladně odborný seminář "Výpočtové metody v pneumatické dopravě". Seminář povede p. Doc. Ing. Jiří Hemerka, CSc. z FS ČVUT Praha. Pokud máte zájem o více informací nebo o účast na semináři, kontaktujte, prosím, pí Danu Raymanovou (dana.raymanova@rayman.cz, tel. +420 382 522 115).

24.07.2014
Semináře o pneumatické dopravě.
V březnu letošního roku jsme uspořádali další všeobecnýseminář o pneumatické dopravě. Na něj navázal další, obdobný seminář pořádaný na objednávku Lovochemie a. s. Lovosice. Tento seminář byl jednodenní, výjezdní a konal se ve školicí místnosti Lovochemie. Tomu byl přizpůsoben rozsah i obsah semináře.

Na základě předběžného zájmu účastníků všeobecných seminářů plánujeme uspořádat na jaře příštího roku další ročník specializovaného semináře "Výpočtové metody v pneumatické dopravě". Ten bude určen zejména projektantům pneudopravních zařízení. Předběžné přihlášky na tento seminář můžete zasílat pí. Daně Raymanové na E-mailovou adresu dana.raymanova@rayman.cz. O místu a termínu konání budete včas informováni.

strana 1/5   -->  


13.04.2022
Představujeme nový pojezdný systém hubice „SHIFTER“.

Více informací naleznete ve zpravodaji č. 43 Technické podmínky a 3D model pojezdu naleznete v katalogu hubic.
15.04.2021
Pozvánka na online webinář.
Společnost RAYMAN spol. s r.o. Kladno pořádá VII. ročník oborového odborného semináře na téma
„PNEUMATICKÁ DOPRAVA SYPKÝCH MATERIÁLŮ“
Seminář se bude konat formou online webináře v termínu 12.5.-13.5.2021 od 9:00 hod. a je určen pro odbornou veřejnost přicházející do styku s manipulací se sypkými volně loženými materiály – zejména pro projektanty a specialisty dodavatelských společností, provozní a investiční pracovníky provozovatelů pneudopravních systémů. Pozvánka a registrace.
21.12.2020
Informujeme návštěvníky našich stránek, že jeden ze zakladatelů naší společnosti Ing. Petr Rayman odchází ke konci tohoto roku do důchodu a tedy končí se svou pravidelnou prací pro společnost. Jeho nástupkyní ve funkci jednatele a vedoucí Technické kanceláře Milevsko se stala Ing. Eva Raymanová.
P. Rayman počítá, že v případě potřeby vypomůže svým kolegům jako externí technický konzultant v oblasti pneumatické dopravy. Takto může v budoucnosti zúročit své bohaté zkušenosti v tomto zajímavém oboru.
“Za 28 let jsme vybudovali se svými společníky z nuly uznávanou inženýrskou společnost, která se stala respektovanou značkou na poli pneumatické dopravy jak v České, tak Slovenské republice,” říká p. Rayman. “Vyvinuli jsme téměř všechny druhy systémů a vlastních komponent pneumatických doprav, jako například komorové, průtokové a ejektorové podavače, fluidní dopravníky, řadu plnicích hubic a komponentů dopravních potrubí. Také jsme vyvinuli moderní a ekonomické pneudopravní systémy s fludními dopravníky, jako jsou systémy TOP FLUID, FLUID-COLL, FLOW-OFF nebo FILLCON,“ pokračuje. “Vždy jsem osobně dbal na energetickou úspornost a jednoduchost zařízení dodávaných naší společností, což přináší uživatelům mimo jiné úspory nákladů na provozní energie a údržbu,” dodává.
P. Rayman také vyzdvihuje, že je hrdý na novou rodinnou generaci, která je ochotná a schopná pokračovat v práci jeho i jeho bratra. To v dnešní době vůbec není běžná věc a tím více je třeba to ocenit.
11.09.2020
Do naší rodinné firmy se sídlem v Kladně přijmeme pracovníka na pozici „Servisní technik“.
Nabízíme dobré pracovní zázemí ve stabilní firmě s 25 letou tradicí v oboru pneumatické dopravy, dobrý pracovní kolektiv, pracovní dobu 7,5 hodiny denně, 5 týdnů dovolené, stravenky pro zaměstnance a individuální přístup k potřebám zaměstnance, který nabídne pouze rodinná firma.
Požadujeme:
Manuální zručnost a technické myšlení
Ochotu jezdit na služební cesty a provádět opravy přímo u zákazníka (ČR + SK)
Řidičský průkaz skupiny B
spolehlivost
Svářečský průkaz výhodou.
Náplň práce:
Opravy strojní části zařízení pneumatické dopravy
Mechanické práce na dílně v sídle firmy
Balící práce při expedici nového zařízení
Správa vozového parku firmy
Měsíční plat cca 27000 Kč + 13. a 14. plat.