RAYMAN spol. s r. o.
Ocelárenská 1781
272 01 Kladno
tel: +420 312 685 978
info@rayman.cz

IČ: 47549122
DIČ: CZ 47549122
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 21117.

Linkedin

nadpis
jméno
e-mail
text
 

napište čísly jednadvatři (ochrana proti robotům)

Souhlasím s podmínkami použití osobních údajů (klikněte pro informace)
Zpracování osobních údajů je pouze v nezbytně nutném rozsahu pro vyřízení vašeho dotazu. Dále informace nebudou zpracovávány.

Pneumatické zariadenia.
04.11.2007 19:48
Lýdia Molnárová

Dobrý deň
Som študentka 3.ročníka Technickej univerzity vo Zvolene Fakulty environmentálnej výrobnej techniky,konkrétne študujem ekotechniku a chcela by som Vás poprosiť či by ste mi nevedeli pomôcť a poradiť,prípadne poskytnúť nejaké materiály.Píšem prácu na temu Otvorené,uzavreté, polouzavreté systémy pneumatickej dopravy a mam veľké problémy s materiálom..Obehala som nejaké knižnice,ale nikde mi nevedia pomôcť a na internete som toho veľa nenašla respektíve skoro nič. Ďakujem


Re.: Odlučovač
10.05.2007 06:20
Petr Rayman

Vážený pane Borovičko, bohužel Vás musím informovat, že odlučovači se naše firma zabývá pouze okrajově. Pokud se týká Vašeho konkrétního případu, jako nejoptimálnější řešení se mi jeví usazovací komora velkého průřezu, ve které dojde k odloučení papírových odřezků poklesem rychlosti vzduchu. Takováto komora však potřebuje dostatek volného prostoru, což asi ve Vašem případě nebude možné zajistit. Také je možno patrně použít vírový článek, jeho velikost závisí na průtoku vzdušiny a koncentraci materiálu. Použití filtru mi připadá nevhodné. Více Vám k Vašemu dotazu nemohu sdělit.


Odlučovač
08.05.2007 11:50
Petr Borovička

Vážený pane inženýre sháním odlučovač odřezků papíru (odřezeky 20x50mm) jsou dopravovány pneupotrubím kde je potřeba na konci tyto odřezky odloučit do lisu tak aby tlak vzduchu který je dopravuje byl odveden mimo toto lisovscí zařízení a odřezky volně padaly do lisu. Nelze použít klasický odlučovač z důvodu malého prostoru.
Předem děkuji za pomoc s pozdravem Borovička


Váhy
20.03.2007 14:16
B. Virgl

Dobrý den,
může Vaše firma ve vybavení skladového hospodářství vápenného hydrátu dodat i váhy? (Automatické výklopné váhy, podrobnou specifikaci bych poslal v případě možné dodávky.)


Rozbočka "Y"
05.09.2006 14:23
P. Rayman

Rozbočky dopravního potrubí pneudoprav zvaru "Y" se běžně používají. V našem výrobním progranu jsou dva druhy, a to buď symetrické, nebo s asymetrickou odbočkou. Pokud se týká obav z temování materiálu v uzavřené větvi lze říci, že pokud je rozbočka dobře konstrukčně vyřešena, k temování nedochází. Podmínkou však je absolutní vzduchotěsnost uzavřené větve, tedy vedle správné konstrukce i dobrý technický stav rozbočky. Je nutno přiznat, že rozbočky obecně trpí abrazí dopravovaným materiálem. Proto doporučujeme jejich umístění v samotném konci dopravní trasy (kde je nejmenší tlakový spád) nebo jejich úplné vypuštění a náhradu např. fluidními dopravníky instalovanými pod koncovým odlučovačem pro plnění dvojice příjmových zásobníků.


Rozbočka "Y"
05.09.2006 14:00
J.Paseka

Dobrý den,
v naší firmě používáme pneudopravu a bnyní potřebujeme udělat z jednoho potrubí odbočku. Na Vašich stránkách jsem se dočetl, že je to možné řešit rozbočkou "Y". Po prostudování ale mám podezření, že by se mohl jedna či druhá větev ucpávat nebo temovat, podle toho, která je otevřená. Je toto obvylé nebo jsou i jiné možnosti odboček?
Děkuji


Vírový odlučovač
27.05.2006 16:40
P.H.

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kolik by stála soustava 3 paralelně zařazených suchých vírových odlučovačů typu T2/160 (nebo jiný odpovídající typ).

Děkuji, s pozdravem Pavel Havelka


volná prac. místa
05.04.2006 23:45
P. Kolčaba

Hledam prac. uplatnění. Mám zkušenosti jak s těžkou,tak lehkou vzt, i s pneudopravou.Pracoval jsem jako montér i šéfmontér,jako zaměstnanec i od r.1992 jako živnostník.Na případné dotazy odpovím.
Děkuji


Doprava močoviny
09.03.2006 06:42
Petr Rayman

Požadovanou dopravu lze realizovat. Například malým středotlakým komorovým podavačem. Pro návrh zařízení je zapotřebí ale znát více podrobností - např. zda máte k dispozici tlakový vzduch a o jakých parametrech, zda máte vyřešenou samotnou vykládku z BIG-BAGů, zda je již dávkovací systém vybaven zařízením pro odprášení dopravního vzduchu, požadavky na materiálové provedení apod. Pošlete mi, prosím, na E-mailovou adresu petr.rayman@rayman.cz tyto podrobnější údaje a telefonický kontakt na Vás. Děkuji.


Doprava močoviny
08.03.2006 12:09
Milan Vyvážil, Kronospan CR s.r.o. Jihlava

Potřeboval bych návrh řešení na přepravu prilované suché močoviny (vel. 1-2mm) z Big-Bagů kolmo do výšky cca 12m do dávkovacího zařízení. Jedná se o množství do 1t denně v množstevních cyklech cca 40 kg za hodinu. Děkuji za odpověď M.V.


strana 2/4   <--     -->


15.04.2021
Pozvánka na online webinář.
Společnost RAYMAN spol. s r.o. Kladno pořádá VII. ročník oborového odborného semináře na téma
„PNEUMATICKÁ DOPRAVA SYPKÝCH MATERIÁLŮ“
Seminář se bude konat formou online webináře v termínu 12.5.-13.5.2021 od 9:00 hod. a je určen pro odbornou veřejnost přicházející do styku s manipulací se sypkými volně loženými materiály – zejména pro projektanty a specialisty dodavatelských společností, provozní a investiční pracovníky provozovatelů pneudopravních systémů. Pozvánka a registrace.
21.12.2020
Informujeme návštěvníky našich stránek, že jeden ze zakladatelů naší společnosti Ing. Petr Rayman odchází ke konci tohoto roku do důchodu a tedy končí se svou pravidelnou prací pro společnost. Jeho nástupkyní ve funkci jednatele a vedoucí Technické kanceláře Milevsko se stala Ing. Eva Raymanová.
P. Rayman počítá, že v případě potřeby vypomůže svým kolegům jako externí technický konzultant v oblasti pneumatické dopravy. Takto může v budoucnosti zúročit své bohaté zkušenosti v tomto zajímavém oboru.
“Za 28 let jsme vybudovali se svými společníky z nuly uznávanou inženýrskou společnost, která se stala respektovanou značkou na poli pneumatické dopravy jak v České, tak Slovenské republice,” říká p. Rayman. “Vyvinuli jsme téměř všechny druhy systémů a vlastních komponent pneumatických doprav, jako například komorové, průtokové a ejektorové podavače, fluidní dopravníky, řadu plnicích hubic a komponentů dopravních potrubí. Také jsme vyvinuli moderní a ekonomické pneudopravní systémy s fludními dopravníky, jako jsou systémy TOP FLUID, FLUID-COLL, FLOW-OFF nebo FILLCON,“ pokračuje. “Vždy jsem osobně dbal na energetickou úspornost a jednoduchost zařízení dodávaných naší společností, což přináší uživatelům mimo jiné úspory nákladů na provozní energie a údržbu,” dodává.
P. Rayman také vyzdvihuje, že je hrdý na novou rodinnou generaci, která je ochotná a schopná pokračovat v práci jeho i jeho bratra. To v dnešní době vůbec není běžná věc a tím více je třeba to ocenit.
11.09.2020
Do naší rodinné firmy se sídlem v Kladně přijmeme pracovníka na pozici „Servisní technik“.
Nabízíme dobré pracovní zázemí ve stabilní firmě s 25 letou tradicí v oboru pneumatické dopravy, dobrý pracovní kolektiv, pracovní dobu 7,5 hodiny denně, 5 týdnů dovolené, stravenky pro zaměstnance a individuální přístup k potřebám zaměstnance, který nabídne pouze rodinná firma.
Požadujeme:
Manuální zručnost a technické myšlení
Ochotu jezdit na služební cesty a provádět opravy přímo u zákazníka (ČR + SK)
Řidičský průkaz skupiny B
spolehlivost
Svářečský průkaz výhodou.
Náplň práce:
Opravy strojní části zařízení pneumatické dopravy
Mechanické práce na dílně v sídle firmy
Balící práce při expedici nového zařízení
Správa vozového parku firmy
Měsíční plat cca 27000 Kč + 13. a 14. plat.
01.04.2020
Informujeme naše obchodní partnery, že k 31. 3. 2020 došlo k dokončení procesu předávání naší společnosti na nastupující generaci. Od 1. dubna letošního roku budou naší společnost zastupovat tři jednatelé: p. Ing. Martin Rayman, pí. Ing. Iva Hornofová a sl. Ing. Eva Raymanová.

Dále došlo k posílení obchodní činnosti: druhým obchodním manažerem se stal p. Ing. Jan Vejvoda (tel. 389 771 094, e-mail vejvoda@rayman.cz, mobil 733 350 290).