RAYMAN spol. s r. o.
Ocelárenská 1781
272 01 Kladno
tel: +420 312 685 978
info@rayman.cz

IČ: 47549122
DIČ: CZ 47549122
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 21117.

Linkedin

RK 12 1076 Provzdušňovací tryska FLUID-JET
Společnost vyvinula nový užitečný výrobek - provzdušňovací trysku FLUID-JET, která v některých případech může nahradit plošná provzdušňovací zařízení. Při konstrukci provzdušňovací trysky je použito prvků a principů chráněných registrovaným užitným vzorem.

Provzdušňovací tryska je určena k lokálnímu provzdušňování suchých a sypkých práškových a jemně zrnitých materiálů a k pneumatickému uvolňování kleneb z těchto materiálů, především ve výsypkách odlučovačů, filtrů a zásobníků. Sestává z tělesa, pryžové membrány, tvarové hlavice a pulzního ventilu. Montáž do stěny sila je velice jednoduchá (přes nátrubek G 6/4“) a probíhá z vnějšku sila. Může být vybavena řídicí jednotkou pulzů. Tryska usměrňuje vzduchový pulz tak, že se šíří podél stěny výsypky a zfluidizuje tenkou vrstvu usazeného materiálu. Pryžová membrána zajišťuje dokonalou těsnost před zpětným prouděním materiálu do pulzního ventilu. Je vhodná především k nasazení na výsypkách provozních zásobníků s velkou obrátkou materiálu, ale je možno jí použít i v sestavách více kusů pro provzdušňování zásobních sil větších průměrů podle uvážení projektanta. Pro použití k provzdušňování vysoce abrazivních materiálů je možno tvarovou hlavici vyrobit z křemíkové keramiky. Proti korozi je tryska chráněna zinkováním, možné je i nerezové provedení.Poptávkový list FLUID-JET naleznete ke stažení zde

více najdete v článku: Provzdušňování sypkých materiálů v silech a zásobnících

technické podmínky (formát pdf)
prospekt ke stažení (formát pdf)

projekční podklady ke stažení 2D/3D (dxf, stp)
zobrazení 3D modelu

11.09.2020
Do naší rodinné firmy se sídlem v Kladně přijmeme pracovníka na pozici „Servisní technik“.
Nabízíme dobré pracovní zázemí ve stabilní firmě s 25 letou tradicí v oboru pneumatické dopravy, dobrý pracovní kolektiv, pracovní dobu 7,5 hodiny denně, 5 týdnů dovolené, stravenky pro zaměstnance a individuální přístup k potřebám zaměstnance, který nabídne pouze rodinná firma.
Požadujeme:
Manuální zručnost a technické myšlení
Ochotu jezdit na služební cesty a provádět opravy přímo u zákazníka (ČR + SK)
Řidičský průkaz skupiny B
spolehlivost
Svářečský průkaz výhodou.
Náplň práce:
Opravy strojní části zařízení pneumatické dopravy
Mechanické práce na dílně v sídle firmy
Balící práce při expedici nového zařízení
Správa vozového parku firmy
Měsíční plat cca 27000 Kč + 13. a 14. plat.
01.04.2020
Informujeme naše obchodní partnery, že k 31. 3. 2020 došlo k dokončení procesu předávání naší společnosti na nastupující generaci. Od 1. dubna letošního roku budou naší společnost zastupovat tři jednatelé: p. Ing. Martin Rayman, pí. Ing. Iva Hornofová a sl. Ing. Eva Raymanová.

Dále došlo k posílení obchodní činnosti: druhým obchodním manažerem se stal p. Ing. Jan Vejvoda (tel. 389 771 094, e-mail vejvoda@rayman.cz, mobil 733 350 290).
18.02.2019
Společnost RAYMAN spol. s r.o. Kladno pořádá VI. ročník oborového odborného semináře na téma: “Pneumatická doprava sypkých materiálů”. Seminář se bude konat v Milevsku v termínu 20.-21.3.2019 a je určen pro odbornou veřejnost přicházející do styku s manipulací se sypkými volně loženými materiály – zejména pro projektanty a specialisty dodavatelských společností, provozní a investiční pracovníky provozovatelů pneudopravních systémů. Cílem semináře je seznámit účastníky se základy oboru, technickými řešeními jednotlivých aplikací a zkušenostmi získanými při návrhu, realizaci a uvádění pneudopravních zařízení do provozu.
01.06.2018
Slavíme 25 let firmy RAYMAN.

V časopise International Cement Review vyšel článek ing. Petra Raymana "The positives of runnig low".