RAYMAN spol. s r. o.
Ocelárenská 1781
272 01 Kladno
tel: +420 312 685 978
info@rayman.cz

IČ: 47549122
DIČ: CZ 47549122
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 21117.

Linkedin

RK 12 0644 Překlápěcí rozbočka dopravních potrubí
Rozbočka se používá k rozbočení dopravních potrubí středotlakých a vysokotlakých pneumatických doprav práškových a jemně zrnitých materiálů o teplotách dle použitého klopného uzávěru a dosedacích ploch tělesa (orientačně do 200 °C).

1. Rozbočka sestává z tělesa a klopného uzávěru dvoustranného ovládaného pneupohonem. Je vyrobena z ocelového materiálu konstrukční jakosti o zaručené svařitelnosti. Vyrábí se v levém a pravém provedení, o nejvyšším dovoleném tlaku PS dle čl. 9 a úhlem rozbočení 30°. Dle objednávky lze dodat provedení s připojovacími přírubami PN6 nebo PN 10, případně i jiný úhel rozbočení. Provedení klopného uzávěru a dosedacích sedel v tělese a indikaci polohy pneupohonu (otevřeno – uzavřeno), předepisuje projektant v závislosti na vlastnostech dopravovaného média, provozních parametrech a poţadavcích souvisejícího zařízení pneumatické dopravy.
2. Všechny použité konstrukční části jsou potrubními díly, rozbočka je z hlediska vnitřního přetlaku v souladu s nařízením vlády č. 26/2003 Sb. posuzována jako potrubí, které není tlakovým zařízením. Dle ČSN EN 13480-1 odst. 4.1 tabulka 4.1-1 je posuzována jako potrubí kategorie 0.
3. Pro vysoce abrazivní materiály jsou dosedací plochy pro klopný uzávěr na přání dodány v zesíleném provedení (tab. č. 2). Vstupní a výstupní potrubí navazující na příruby rozbočky je nutné opatřit přechodovou přírubou s připojovacími rozměry o jednu dimenzi vyššími než je navazující potrubí.
4. Rozbočka je ovládána pneupohonem, který může být vybaven mechanickými nebo indukčními koncovými spínači.
5. Rozbočka se montuje do dopravního potrubí v libovolné poloze.

technické podmínky (formát pdf)
prospekt ke stažení (formát pdf)

projekční podklady ke stažení 2D/3D (dxf, stp)
zobrazení 3D modelu13.04.2022
Představujeme nový pojezdný systém hubice „SHIFTER“.

Více informací naleznete ve zpravodaji č. 43 Technické podmínky a 3D model pojezdu naleznete v katalogu hubic.
15.04.2021
Pozvánka na online webinář.
Společnost RAYMAN spol. s r.o. Kladno pořádá VII. ročník oborového odborného semináře na téma
„PNEUMATICKÁ DOPRAVA SYPKÝCH MATERIÁLŮ“
Seminář se bude konat formou online webináře v termínu 12.5.-13.5.2021 od 9:00 hod. a je určen pro odbornou veřejnost přicházející do styku s manipulací se sypkými volně loženými materiály – zejména pro projektanty a specialisty dodavatelských společností, provozní a investiční pracovníky provozovatelů pneudopravních systémů. Pozvánka a registrace.
21.12.2020
Informujeme návštěvníky našich stránek, že jeden ze zakladatelů naší společnosti Ing. Petr Rayman odchází ke konci tohoto roku do důchodu a tedy končí se svou pravidelnou prací pro společnost. Jeho nástupkyní ve funkci jednatele a vedoucí Technické kanceláře Milevsko se stala Ing. Eva Raymanová.
P. Rayman počítá, že v případě potřeby vypomůže svým kolegům jako externí technický konzultant v oblasti pneumatické dopravy. Takto může v budoucnosti zúročit své bohaté zkušenosti v tomto zajímavém oboru.
“Za 28 let jsme vybudovali se svými společníky z nuly uznávanou inženýrskou společnost, která se stala respektovanou značkou na poli pneumatické dopravy jak v České, tak Slovenské republice,” říká p. Rayman. “Vyvinuli jsme téměř všechny druhy systémů a vlastních komponent pneumatických doprav, jako například komorové, průtokové a ejektorové podavače, fluidní dopravníky, řadu plnicích hubic a komponentů dopravních potrubí. Také jsme vyvinuli moderní a ekonomické pneudopravní systémy s fludními dopravníky, jako jsou systémy TOP FLUID, FLUID-COLL, FLOW-OFF nebo FILLCON,“ pokračuje. “Vždy jsem osobně dbal na energetickou úspornost a jednoduchost zařízení dodávaných naší společností, což přináší uživatelům mimo jiné úspory nákladů na provozní energie a údržbu,” dodává.
P. Rayman také vyzdvihuje, že je hrdý na novou rodinnou generaci, která je ochotná a schopná pokračovat v práci jeho i jeho bratra. To v dnešní době vůbec není běžná věc a tím více je třeba to ocenit.
11.09.2020
Do naší rodinné firmy se sídlem v Kladně přijmeme pracovníka na pozici „Servisní technik“.
Nabízíme dobré pracovní zázemí ve stabilní firmě s 25 letou tradicí v oboru pneumatické dopravy, dobrý pracovní kolektiv, pracovní dobu 7,5 hodiny denně, 5 týdnů dovolené, stravenky pro zaměstnance a individuální přístup k potřebám zaměstnance, který nabídne pouze rodinná firma.
Požadujeme:
Manuální zručnost a technické myšlení
Ochotu jezdit na služební cesty a provádět opravy přímo u zákazníka (ČR + SK)
Řidičský průkaz skupiny B
spolehlivost
Svářečský průkaz výhodou.
Náplň práce:
Opravy strojní části zařízení pneumatické dopravy
Mechanické práce na dílně v sídle firmy
Balící práce při expedici nového zařízení
Správa vozového parku firmy
Měsíční plat cca 27000 Kč + 13. a 14. plat.