RAYMAN spol. s r. o.
Ocelárenská 1781
272 01 Kladno
tel: +420 312 685 978
info@rayman.cz

IČ: 47549122
DIČ: CZ 47549122
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 21117.

Linkedin

RK 12 1355 Ejektorový podavač
Podavač je určen k začlenění do strojního zařízení. Slouží k pneumatické dopravě sypkých práškových a jemně zrnitých materiálů s teplotou do 200 °C dopravním vzduchem o parametrech stanovených projektem, a to pro dopravní výkony řádově jednotky t/h a dopravní vzdálenosti řádově desítky metrů. Podavač je konstruován dodavatelem pro parametry zadané objednatelem v rámci objednávky. Konečný rozměr podavače vždy vyplývá z návrhového výpočtu. Použití podavače v konkrétních podmínkách je nutné konzultovat s dodavatelem.

1. Podavač sestává ze vstupní komory vzduchu, směšovací komory s difuzorem, násypné komory a vzduchové trysky. Podle vlastností dopravovaného materiálu je podavač dodáván ve standardním nebo otěruvzdorném provedení. Podavač je vyroben z ocelového materiálu konstrukční jakosti o zaručené svařitelnosti, otěruvzdorné provedení má některé funkční části vyrobeny z křemíkové keramiky. Může být na přání doplněn vstupním přechodem materiálu s rozměry odpovídajícími napojovanému zařízení. Podavač může být proveden též v atypickém provedení s rozšířenou násypnou komorou, která může být vybavena fluidizačním dnem, příp. z nerezových materiálů.
2. Podavač je určen k pneumatické dopravě sypkých a zrnitých materiálů. Podavač podává kontinuálně materiál pod přetlakem dopravního vzduchu (plynu) do dopravního potrubí pneumatické dopravní trasy.
3. Princip podavače je založen na přeměně statického tlaku dopravního vzduchu na pohybovou energii, která je využita k urychlení podávaného materiálu.
4. Dopravní vzduch se do podavače přivádí vstupní přírubou vstupní komory vzduchu. Dopravovaný materiál vstupuje shora vstupním přechodem pro materiál, do kterého je materiál přiváděn ze stávajícího zařízení.
5. Podavač je určen pro provozování v systémech do přetlaku 50 kPa.
6. Podavač je z hlediska provozního přetlaku do 50 kPa posuzován jako zařízení, na něţ se nevztahuje nařízení vlády č. 26/2003 Sb. Podavač není tlakovým zařízením.
7. Podavač se montuje vždy ve vodorovné poloze.
8. Podavač pracuje samočinně.

technické podmínky (formát pdf)
prospekt ke stažení (formát pdf)

projekční podklady ke stažení 2D/3D (dxf, stp)
zobrazení 3D modelu

11.09.2020
Do naší rodinné firmy se sídlem v Kladně přijmeme pracovníka na pozici „Servisní technik“.
Nabízíme dobré pracovní zázemí ve stabilní firmě s 25 letou tradicí v oboru pneumatické dopravy, dobrý pracovní kolektiv, pracovní dobu 7,5 hodiny denně, 5 týdnů dovolené, stravenky pro zaměstnance a individuální přístup k potřebám zaměstnance, který nabídne pouze rodinná firma.
Požadujeme:
Manuální zručnost a technické myšlení
Ochotu jezdit na služební cesty a provádět opravy přímo u zákazníka (ČR + SK)
Řidičský průkaz skupiny B
spolehlivost
Svářečský průkaz výhodou.
Náplň práce:
Opravy strojní části zařízení pneumatické dopravy
Mechanické práce na dílně v sídle firmy
Balící práce při expedici nového zařízení
Správa vozového parku firmy
Měsíční plat cca 27000 Kč + 13. a 14. plat.
01.04.2020
Informujeme naše obchodní partnery, že k 31. 3. 2020 došlo k dokončení procesu předávání naší společnosti na nastupující generaci. Od 1. dubna letošního roku budou naší společnost zastupovat tři jednatelé: p. Ing. Martin Rayman, pí. Ing. Iva Hornofová a sl. Ing. Eva Raymanová.

Dále došlo k posílení obchodní činnosti: druhým obchodním manažerem se stal p. Ing. Jan Vejvoda (tel. 389 771 094, e-mail vejvoda@rayman.cz, mobil 733 350 290).
18.02.2019
Společnost RAYMAN spol. s r.o. Kladno pořádá VI. ročník oborového odborného semináře na téma: “Pneumatická doprava sypkých materiálů”. Seminář se bude konat v Milevsku v termínu 20.-21.3.2019 a je určen pro odbornou veřejnost přicházející do styku s manipulací se sypkými volně loženými materiály – zejména pro projektanty a specialisty dodavatelských společností, provozní a investiční pracovníky provozovatelů pneudopravních systémů. Cílem semináře je seznámit účastníky se základy oboru, technickými řešeními jednotlivých aplikací a zkušenostmi získanými při návrhu, realizaci a uvádění pneudopravních zařízení do provozu.
01.06.2018
Slavíme 25 let firmy RAYMAN.

V časopise International Cement Review vyšel článek ing. Petra Raymana "The positives of runnig low".