Profil firmy

Společnost RAYMAN spol. s r. o. je česká inženýrská firma, která již od roku 1993 dodává na trh systémy pneudopravy, odprašování a větrání. Navazuje na rodinnou tradici zámečnické živnosti založenou v roce 1919 v Kladně. Naše společnost si zvolila za svůj prvořadý cíl spokojeného zákazníka provozujícího zařízení na vysoké technické úrovni, které splňuje energetické i ekologické požadavky dnešní doby.

Naše portfolio

L

Pneumatická doprava sypkých materiálů

Projektujeme a dodáváme zařízení pneumatických doprav suchých práškových a granulovaných materiálů a jejich odprašků (cement, vápno, popílek, chemické produkty, plastické hmoty apod.) v cementárnách, vápenkách, elektrárnách, teplárnách, hutních, chemických a dalších průmyslových provozech. Rovněž projektujeme a dodáváme zařízení pro skladování a expedici těchto volně ložených materiálů.

L

Kompresorovny

Projektujeme a dodáváme komplexní řešení kompresoroven na klíč jak nových tak úprav stávajících. Navrhujeme řešení od stlačení plynu, přes rozvody stlačeného vzduchu, včetně potřebných úprav jako je sušení nebo odloučení oleje, až po větrání kompresorovny. Spolupracujeme se všemi hlavními výrobci zdrojů vzduchu a ctíme zavedené standardy investora.

L

Odprašování

Projektujeme a dodáváme odprašovací zařízení v průmyslových provozech, a to zejména v souvislosti s realizovanými zařízeními pneumatické dopravy. Mimo výrobků společnosti RAYMAN, využíváme filtry dalších renomovaných evropských výrobců, proto můžeme zákazníkovi nabídnout vždy nejvhodnější technické řešení pro danou aplikaci

L

Lehká vzduchotechnika

Projektujeme a dodáváme větrací zařízení staveb. Máme zkušenosti s realizací větrání kompresoroven, velínů průmyslových zařízení, výrobních prostor, administrativních budov, hotelů, restaurací a kuchyní.

Struktura zakázek

L

Zakázky „na klíč“

Od vypracování studie a projektu pro stavební povolení přes realizační a dodavatelskou dokumentaci, dodávky strojů a zařízení, montáž, až po zaregulování zařízení a jeho uvedení do provozu.

L

Technické pomoci a studie

L

Dodávky dílů

Výroba komponentů pneumatických dopravních zařízení pro manipulaci s práškovými a zrnitými materiály jako jsou komorové a průtokové podavače, ejektory, zařízení pro fluidní dopravu, potrubní rozbočky, plnicí hubice silničních a železničních přepravníků, filtry pro odprášení plnicích hubic a zařízení pneumatických doprav, pojistná ústrojí zásobníků, provzdušňovací zařízení sil a zásobníků apod.

L

Servisní činnost

Benefity

  • LDlouholetá tradice a zkušenosti pracovníků
  • LOdborná kvalifikace, neustále doplňovaná o poslední poznatky v oboru
  • LVedoucí pracovníci firmy jsou autorizovanými inženýry v oborech: Technologická zařízení staveb a Technika prostředí staveb
  • LRealizace zakázek od velmi malých rozsahů až po velké průmyslové celky
  • LDůraz na vlastní technická řešení, návrh zařízení „na míru“
  • LPřizpůsobení se požadavkům zákazníka, vývoj atypických dílů a řešení pro konkrétní použití
  • LNávrh zařízení vždy s ohledem na vysokou užitnou hodnotu při nízkých investičních, provozních a energetických nákladech a s ohledem na splnění vysokých požadavků na hygienu práce a ekologii
  • LDodržování psaných i nepsaných dohod, stejně jako otevřená jednání nezakrývající možné technické problémy a jejich důsledky. Samozřejmostí je i přesné dodržování technických, termínových i finančních závazků

Odborní pracovníci společnosti RAYMAN rádi poskytnou všem případným zákazníkům konzultaci při řešení problémů v oboru pneumatické dopravy, odprašování a větrání a doporučí optimální řešení.